Klávesové zkratky na tomto webu - rozšíření přejít na menu na úvodní stranu

Jiří Strach natáčí filmovou adaptaci románu Miloše Urbana SANTINIHO JAZYK

Zuzana Micková, Argo, 07.04.2010

V úterý 23. března padla první klapka nového televizního filmu Santiniho jazyk, který pro Českou televizi natáčí režisér Jiří Strach. Filmaře čeká celkem 20 filmovacích dnů, natáčet budou především v exteriérech a reálech v Praze, v Kladrubech, v Plasech. Filmově televizní zpracování románu Miloše Urbana Santiniho jazyk by se na obrazovkách mělo objevit v průběhu příštího roku.

Hlavní role byla svěřena Davidu Švehlíkovi, v dalších úlohách se představí například Marek Taclík, Viktor Preiss, Martin Stropnický, Monika Timková, Lucie Molnárová, Petra Molnárová a další.
Scénář napsali Miloš Urban a Tomáš Končinský. Za kamerou stojí Martin Šec.
Fotografie z natáčení najdete na stránkách nakladatele.


Miloš Urban

Miloš Urban

Miloš Urban se narodil r. 1967 v Sokolově. Část dětství prožil na československé ambasádě v Londýně. V letech 1982-86 studoval na gymnáziu v Karlových Varech. Poté vystudoval moderní filologii (zaměření na literaturu) na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986-92) a rok pobyl na stáži na Oxfordské univerzitě. Od r. 1992 do r. 2000 pracoval jako redaktor v nakl. Mladá fronta. Od r. 2001 vykonává podobnou práci v Argu. V současnosti žije v Praze.