Klávesové zkratky na tomto webu - rozšíření přejít na menu na úvodní stranu

Urbo Kune je odesláno redaktorovi

vloženo 16. června 2015, štítky: Co se děje

Když Bůh dá, vyjde v ZÁŘÍ. Maturita v září, maturita v klidu, říkali jsme si před třiceti lety.


No a pro román to myslím platí taky. Vznikl na jistý akademický popud -- Urbo Kune je nejen projekt na dlouhodobou oslavu Evropské unie (já sám si nemyslím, že je zrovna co slavit), ale i architektonický model ideálního města. Model vyrobili žáci architekta Petra Hájka a já byl požádán, abych město zalidnil příběhem. Tohle je výsledek. Zadání vyžadovalo pokud možno pozitivní přístup k EU i celému projektu, ale z nějaké velké pozitivity se román napsat nedá, uznejte sami. Takže je naopak negativní, ale s pozitivní tendencí.


Furmulář pro přidání komentáře k článku

Vložte komentář:

mail se nezobrazuje
Napište slovy číslovku 10

Komentáře:

[1] Čekání

16. června 2015, 16:08, vložil DaMa

Už teď se těším na podzim... Nešlo by ke knize prodávat třeba papírový model toho města - něco jako MPR od pana architekta R. Vyškovského?Miloš Urban

Miloš Urban

Miloš Urban se narodil r. 1967 v Sokolově. Část dětství prožil na československé ambasádě v Londýně. V letech 1982-86 studoval na gymnáziu v Karlových Varech. Poté vystudoval moderní filologii (zaměření na literaturu) na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986-92) a rok pobyl na stáži na Oxfordské univerzitě. Od r. 1992 do r. 2000 pracoval jako redaktor v nakl. Mladá fronta. Od r. 2001 vykonává podobnou práci v Argu. V současnosti žije v Praze.