Klávesové zkratky na tomto webu - rozšíření přejít na menu na úvodní stranu

Ňoumové unlimited

vloženo 04. srpna 2009, štítky: Co se děje

V Reflexu, u Fanucciho...

Chtěli po mně v Reflexu odpovědi do literární ankety, vyhověl jsem a byl za to přejmenován na Milana Urbana, tedy jmenovce jistého odporného "politika", "ekonoma", populisty, nedejbožeministra a kamaráda energetických lobbistů. Zvažuju, že se vrátím k rodnému příjmení, které zní Svačina. Svačinové, pokud vím, zatím do politiky nelezou. Ale čert to vem. Naštvalo mě něco jiného: že Sedmikostelí, které konečně vyšlo italsky, a sice u Fanucciho, vypravené pěkně, s tou povedenou ilustrací obálky, je právě na této obálce přejmenováno na Sedm kostelů, jak mě informovala rozhořčená překladatelka Letizia (zatímco uvnitř v textu zůstalo všude Sedmikostelí). To by pokazilo náladu i náladově stabilnějším jedincům, než jsem já... Román dostal k desetiletému výročí existence povedený dáreček: italského šotka. A tak povolávám Dr. Who, aby proklouzl smyčkou v čase a dal to do pořádku.


Furmulář pro přidání komentáře k článku

Vložte komentář:

mail se nezobrazuje
Napište slovy číslovku 10

Komentáře:

[1]

02. září 2009, 09:16, vložil David

Je zbytečné se rozčilovat, škodí to zdraví. Je sice pochopitelné, že záměna jmen pořádně naštve a chyba v titulu knihy taky. Ale může Vás těšit, že v ostatních jazycích to je správně, i když někdy stačí jen málo... Např. do maďarštiny to přeložili dobře, jako "Hétteplom", ale stačí ta dvě slova rozdělit na "Hét teplom" a hned je z toho Sedm kostelů... Ale v Maďarsku mají naštestí vesničku se jménem "Kétteplom", tedy Dvojkostelí, takže se splést asi nemohli. :)


[2] ...

12. srpna 2009, 20:31, vložil Ronwain

Co je víc? Urban nebo Svačina...já mám obcně svačiny ráda...pomáhají mi překonat čas mezi snídaní a obědem a mezi obědem a večeří...(nebo je to přesnídávka?)...nu jméno knihy komolené, leč čtenář se dozví co a jak a to je hlavní ne? Pěkný srpenec....


[3] ...chápu Vaše rozhořčení,...

06. srpna 2009, 18:28, vložil Lenka

...mě by to taky rozhodilo! A teď hned vlastně ani nevím, z čeho bych šílela víc...???
...teď jsou nějaký erupce, nebo co, na mě dneska zase na parkovišti u supermarketu zatroubil z auta dědek, že tlačím pomalu vozejk (!!!) Naštvalo mě to tak, že jsem na něho začala ječet: " V kterým seriálu jsi to viděl?"...Miloš Urban

Miloš Urban

Miloš Urban se narodil r. 1967 v Sokolově. Část dětství prožil na československé ambasádě v Londýně. V letech 1982-86 studoval na gymnáziu v Karlových Varech. Poté vystudoval moderní filologii (zaměření na literaturu) na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986-92) a rok pobyl na stáži na Oxfordské univerzitě. Od r. 1992 do r. 2000 pracoval jako redaktor v nakl. Mladá fronta. Od r. 2001 vykonává podobnou práci v Argu. V současnosti žije v Praze.