Klávesové zkratky na tomto webu - rozšíření přejít na menu na úvodní stranu

Smutné Vánoce

vloženo 27. prosince 2010, štítky: Co se děje

Eva už s námi není

Na Štědrý den zemřela po dlouhé těžké nemoci Eva Slámová, šéfredaktorka nakladatelství Argo a především milá kolegyně. Když jsem jí roku 1997 přinesl rukopis své prvotiny Poslední tečka za Rukopisy, přečetla ho do týdne a vzkázala, že by ho vydala moc ráda. Její názor a slovo měly váhu, prosadila většinu titulů, které se jí líbily, a tenhle k nim naštěstí patřil. Kdyby ho tenkrát odmítla, možná by nevyšel nikdy a nikde, ani mé další texty, co přišly po něm. Takže jí zůstávám vděčný až za hrob.
Zádušní mše proběhne v kostele sv. Prokopa na Žižkově 7. ledna 2011. Přípitek na Evin blažený posmrtný život hned poté v hospodě U Dvou Hrabalů...


Furmulář pro přidání komentáře k článku

Vložte komentář:

mail se nezobrazuje
Napište slovy číslovku 10

Miloš Urban

Miloš Urban

Miloš Urban se narodil r. 1967 v Sokolově. Část dětství prožil na československé ambasádě v Londýně. V letech 1982-86 studoval na gymnáziu v Karlových Varech. Poté vystudoval moderní filologii (zaměření na literaturu) na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986-92) a rok pobyl na stáži na Oxfordské univerzitě. Od r. 1992 do r. 2000 pracoval jako redaktor v nakl. Mladá fronta. Od r. 2001 vykonává podobnou práci v Argu. V současnosti žije v Praze.