Klávesové zkratky na tomto webu - rozšíření přejít na menu na úvodní stranu

Michaela

Anotace

obálka knihy Michaela

Klášter plný krásných jeptišek, kde jedné větrné noci zabuší na vrata hledaný zločinec… Nové vydání novely, pod kterou se autor Miloš Urban váhal před lety podepsat, a proto ji vydal pod pseudonymem Max Unterwasser. Jedná se o záměrně drastické, místy dokonce pornografické podobenství o střetu těch, které Bůh zanechal na tomto světě a odešel vytvářet světy jiné. Miloš Urban považuje Michaelu za svůj nejtemnější, ale i nejvíce náboženský text. Lze ho číst jako erotický horor i jako ironickou alegorii o vítězství lásky a dobra nad zlem a nenávistí.


Informace o knize

název: Michaela
podtitul: Události v klášteře svatého Anděla
grafická úprava: Pavel Růt
nakladatelství: Argo
rok vydání: 2008 (2. vydání)
ISBN: 978-80-7203-980-7
počet stran: 160
rozměry: 11,5×16,5cm
vazba: vázaná

Zajímavé odkazy


Recenze

Šest jeptišek v klášteře

autor mmartina, Knihovnice.cz, hodnocení: 75%

Max Unterwasser má být začínající autor, který své první dílko napsal výhradně pro muže. Kde jste se už s tímto jménem setkali? Jen si vzpomeňte na povídkovou knihu nakladatelství Listen Schůzky s tajemstvím a tam si nalistujte Bělorusku Miloše Urbana. Max Unterwasser v ní představuje klenotníka, který je posedlý svým "uměleckým dílem". Miloš Urban vystoupil opět s pseudonymem, který teď nabyl jiné podoby. První knihu, Poslední tečka za rukopisy, napsal pod jménem Josef Urban a i teď si zachoval jisté vodítko, kterými jsou iniciály. pokračování recenze knihy Michaela


Koupit knihu se slevou 15%

Knihu Michaela můžete koupit u spřáteleného internetového knihkupectví KOSMAS.


Miloš Urban

Miloš Urban

Miloš Urban se narodil r. 1967 v Sokolově. Část dětství prožil na československé ambasádě v Londýně. V letech 1982-86 studoval na gymnáziu v Karlových Varech. Poté vystudoval moderní filologii (zaměření na literaturu) na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986-92) a rok pobyl na stáži na Oxfordské univerzitě. Od r. 1992 do r. 2000 pracoval jako redaktor v nakl. Mladá fronta. Od r. 2001 vykonává podobnou práci v Argu. V současnosti žije v Praze.