Klávesové zkratky na tomto webu - rozšíření přejít na menu na úvodní stranu

Mrtvý holky

Anotace

obálka knihy Mrtvý holky

Sbírka deseti povídek z let 2002 až 2006, obsahující vedle klasické Smrtečky nebo Bělorusky i méně známé a novější drobné texty Miloše Urbana.

Poznámka: Knihy vyšla také ve v ilustrované verzi s ilustracemi Pavla Růta.


Informace o knize

název: Mrtvý holky
podtitul: Deset divních povídek
grafická úprava: Pavel Růt
nakladatelství: Argo
rok vydání: 2007 (1. vydání)
ISBN: 978-80-7203-870-1
počet stran: 208
rozměry: 11,5×16,5cm
vazba: vázaná

Zajímavé odkazy


Recenze

Urban, Miloš - Mrtvý holky

autor Tomáš Fojtík, Knihovnice.cz, hodnocení: 75%

Miloše Urbana netřeba zdlouhavě představovat. V moderní české beletrii je už poměrně dobře (rozuměj silně) zapsán a jeho knihy sami o sobě vzbudí pozornost čtenářů - i literárních kritiků. Miloš Urban si v mezi čase, kdy snad píše nový román (dle jeho slov tomu tak skutečně je), nadělil menší dárek. Nakladatelství Argo (kde je mimochodem kmenovým autorem a zároveň redaktorem) mu vydalo sbírku jeho povídek Mrtvý holky. pokračování recenze knihy Mrtvý holky


Koupit knihu se slevou 15%

Knihu Mrtvý holky můžete koupit u spřáteleného internetového knihkupectví KOSMAS.


Miloš Urban

Miloš Urban

Miloš Urban se narodil r. 1967 v Sokolově. Část dětství prožil na československé ambasádě v Londýně. V letech 1982-86 studoval na gymnáziu v Karlových Varech. Poté vystudoval moderní filologii (zaměření na literaturu) na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986-92) a rok pobyl na stáži na Oxfordské univerzitě. Od r. 1992 do r. 2000 pracoval jako redaktor v nakl. Mladá fronta. Od r. 2001 vykonává podobnou práci v Argu. V současnosti žije v Praze.