Klávesové zkratky na tomto webu - rozšíření přejít na menu na úvodní stranu

Stín katedrály

Anotace

obálka knihy Stín katedrály

Pátý román spisovatele oceněného cenou Magnesia Litera. "Vstupujeme-li do katedrály, vstupujeme do jiné reality – platí zde vyšší zákony a také nároky na naši morálku jsou vyšší. Málokdo dnes cítí v kostele posvátnou bázeň. Ale pod klenbou katedrály i nevěřící smekají čapku a ztišují hlas v očekávání, že se přihodí něco mimořádného." Citát nás uvádí do dějiště strašlivých událostí, jež postihnou nejznámější pražský chrám na podzim nejmenovaného roku: na zdech se objevují znamení s rohy, v zamrzlých kropenkách se zrcadlí budoucnost a v relikviářích přibývají čerstvé ostatky neznámého původu. Je jen otázkou času, kdy v chrámu zazní střelba a před Zlatou bránou poprvé zastaví pohřební vůz.

Poznámka: Na tuto knihu volně navazuje román "Santiniho jazyk" (Argo, září 2005).


Informace o knize

název: Stín katedrály
podtitul: Božská krimikomedie
grafická úprava: Pavel Růt
nakladatelství: Argo
rok vydání: 2003 (1. vydání)
ISBN: 80-7203-508-8
počet stran: 280
rozměry: 12×16,5cm
vazba: vázaná

Zajímavé odkazy


Recenze

Urban, Miloš - Stín katedrály

autor Tomáš Fojtík, Knihovnice.cz, hodnocení: 70%

Kolem katedrály svatého Víta se dějí divné věci. Někdo jí opakovaně znesvěcuje. Vytváří na ní satanské symboly. Vraždí se v ní. A v pozadí toho všeho se odehrává boj o její samotnou podstatu. Naštěstí, toto není realita, ale námět předposlední knihy Miloše Urbana. pokračování recenze knihy Stín katedrály


Koupit knihu se slevou 15%

Knihu Stín katedrály můžete koupit u spřáteleného internetového knihkupectví KOSMAS.


Miloš Urban

Miloš Urban

Miloš Urban se narodil r. 1967 v Sokolově. Část dětství prožil na československé ambasádě v Londýně. V letech 1982-86 studoval na gymnáziu v Karlových Varech. Poté vystudoval moderní filologii (zaměření na literaturu) na katedrách anglistiky a nordistiky na FF UK v Praze (1986-92) a rok pobyl na stáži na Oxfordské univerzitě. Od r. 1992 do r. 2000 pracoval jako redaktor v nakl. Mladá fronta. Od r. 2001 vykonává podobnou práci v Argu. V současnosti žije v Praze.